Atlas

V sodelovanju s Centrom za kartografijo favne in flore  pripravljamo Atlas razširjenosti dvoživk Slovenije in Atlas razširjenosti plazilcev Slovenije.

Razširjenost nekaterih vrst dvoživk in plazilcev v Sloveniji še ni dobro raziskana, zato s terenskim delom pridobivamo nove podatke. Poznavanje razširjenosti posameznih vrst je osnova za kakršnokoli nadaljnje delo na področju varovanja.

V kolikor ste opazili kakšno dvoživko ali plazilca, nam lahko preko OBRAZCA ZA NAJDBE to sporočite in nam s tem pomagate ugotavljati razširjenost posameznih vrst.